Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/DigitalTrick/domains/amrita-life.com.ua/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/DigitalTrick/domains/amrita-life.com.ua/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Чому важливий тип доши і як його визначити? - amrita-life

Чому важливий тип доши і як його визначити?

typy-doshi

Так що ж таке доши?

Щоб правильно розуміти основні принципи ведичної системи лікування, в першу чергу слід дізнатися, що таке доші. Основні поняття аюрведи побудовані на визначенні пракріті, інакше кажучи, конституції тіла людини. Від балансу корисних речовин, ритму і особливостей роботи обмінних процесів, а також статури залежить те, як організм реагує на хворобливі зміни, які його слабкі місця і сильні сторони. Визначивши свою пракріті за допомогою тесту на доші, ви дізнаєтеся, який ритм життя і тип харчування вам підходять, чого слід остерігатися в турботі про своє здоров’я, від яких захворювань варто себе убезпечити.

Вата, Пітта, Капха чи Сама Пракріті?

Так що ж таке доші? Свого роду, це тип особистості, який визначається загальними характеристиками фізіології, як то тип шкіри, волосся, особливості травлення, емоційного стану, хода і так далі. Всього виділяють три таких типи: Вата, Піта, Капха. Кожній з них відповідає своя стихія – Вітер, Вогонь, Вода. Це не просто метафори, взяті з древнього вчення, – медицина аюрведи таким чином називає ключові в кожному типі конституції тіла речовини або процеси.

Наприклад, людина з основною Вата-дошею наділена швидким обміном речовин, “легкою” статурою. У Піти основну роль у встановленні балансу в організмі відіграє сильний травний вогонь, у таких людей також зазвичай “гарячий” характер. Капха – це повільність, плавність, стабільність, пренадлишок вологи. Також існує так звана Сама-пракріті, в якій немає однієї або двох переважаючих дош – всі вони знаходяться у відносній рівновазі. З народження у кожної людини – своя пракріті.

Навіщо потрібен тест на доши

В здоровому тілі усі три доші перебувають в динамічній взаємодії, і їх співвідношення може змінюватися протягом усього життя під впливом як зовнішніх, так і внутрішніх факторів. Але як тільки баланс різко порушується, тіло починає цьому опиратися, що часто стає причиною початку хвороботворних процесів. Тому дуже важливо знати про справжні потреби і особливості роботи свого організму, щоб розуміти, який спосіб життя найкраще підійде саме вам. Аюрведична медицина дає загальні рекомендації для кожного типу пракріті, дотримуючись яких можна повернути своєму тілу його природний баланс. Також існують поради на випадок, коли одна з дош неприродним чином стала переважати у вашому організмі під дією зовнішнього середовища.

Тест на доші можна пройти двічі, відповідаючи на питання про особливості своєї фізіології в дитинстві і зараз. Якщо результати будуть різко відрізнятися – це вірна ознака того, що щось у вашому способі життя не відповідає потребам організму і вимагає змін. Але, щоб більш точно оцінити свій стан, попередити розвиток можливих захворювань і отримати конкретні рекомендації щодо поліпшення свого здоров’я, вам необхідно скористатися можливістю пройти професійну аюрведичну діагностику в центрі “Амріта”. Фахівець зможе найкращим чином оцінити особливості роботи вашого організму, щоб в подальшому допомогти вам стати більш здоровим і ефективним у своїй життєдіяльності.

1.Статура
2.Вага
3.Шкіра
4.Волосся
5.Зуби
6.Ніс
7.Очі
8.Вплив погоди
9.Психіка
10.Запах тіла
11.Волосся на тілі
12.Уподобання в їжі
13.Витривалість
14.Зустріч з проблемами
15.Хода
16.У розмові
17.Апетит
18.Травлення
19.Улюблені смаки
20.Спрага
21.Випорожнення
22.Фізична активність
23.Розумова активність
24.Емоції
25.Релігійні погляди
26.Інтелект
27.Пам’ять
28.Сновидіння
29.Сон
30.Мова
31.Фінанси