Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/DigitalTrick/domains/amrita-life.com.ua/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/DigitalTrick/domains/amrita-life.com.ua/public_html/wp-includes/plugin.php on line 600

Правильне харчування по аюрведі

питание аюрведа

Аюрведа харчування і перетравлення їжі розглядає як один з головних показників стану здоров’я людини. Це обумовлюється тим, що їжа є “паливом” для підтримки життєдіяльності організму. Від її якості залежить, як швидко і в якій кількості тіло зможе засвоїти потрібні йому поживні речовини, а також чи буде завдано йому будь-якої шкоди. Ефективність курсу панчакарми також, як і будь-якого іншого профілактичного або лікувального курсу, залежить від комплексного підходу до відновлення здоров’я. Щоб добитися хороших результатів, вам потрібно повністю переглянути свій спосіб життя, включаючи, в першу чергу, раціон харчування.

За аюрведою у всіх з народження переважає одна з трьох дош (життєвих сил): капха, піта, вата. Від того, яка з них має найбільший вплив на ваш організм, залежать багато особливостей вашої життєдіяльності. Це стосується і травлення. Наприклад, люди з переважаючою капха-дошею практично завжди виглядають більш вгодованими, ніж інші, хоча проблем з переїданням може і не бути. Навпаки – для них пропустити прийом їжі не страшно, їхній організм витрачає сили помірно і економно. Для таких цілком достатньо дворазового харчування в день – сніданку і обіду, вечерю можна сміливо пропускати. Людина, чиїм організмом здебільшого керує піта-доша, здатна харчуватися у майже необмежених кількостях, так як її травний вогонь здатний перетравлювати швидко і ефективно навіть важку їжу. Вата, пануюча в тілі, сприяє вкрай нестабільному травленню, тому в даному випадку якраз варто звернути увагу на режим прийому їжі.

Харчування за аюрведою має на меті збалансувати вплив трьох сил, які керують життєдіяльністю організму. Щоб “заспокоїти” переважаючу дошу, для кожного типу визначені продукти, приймаючи в їжу які можна домогтися бажаного ефекту.

Існують також правила, які стосуються всіх. Кожен бажаючий нормалізувати, покращити травлення, повинен дотримуватися наступних рекомендацій:питание по аюрведе

  1. Зосередьтеся. Їсти потрібно тільки сидячи; повільно, ретельно пережовуючи. Не слід приймати їжу в збудженому стані тіла або розуму, а також відволікатися – читати газету, дивитись телевізор. Після не варто вставати з-за столу протягом 5 хвилин.
  2. Складіть режим. Основний прийом їжі необхідно перенести на полудень, а після заходу сонця їсти взагалі не рекомендується. Перерва між прийомами їжі повинна становити не менше 3 годин – попередня порція повинна встигнути перетравитися.
  3. Бережіть організм. Щоб не перевантажувати шлунок, слід з’їдати не більше ¾ від своїх можливостей. Як і західна медицина, аюрведа харчування виділяє лише як важливе “підживлення” організму, тому приймати їжу треба тільки за появи почуття голоду.
  4. Слідкуйте за якістю того, що вживаєте. Найкраще – свіжо приготована їжа, в крайньому випадку – сьогоднішня. Холодними можуть бути тільки десерти, різні закуски; привчіть себе до регулярного “гарячого”.
  5.  Дотримуйтесь правил поєднання харчових продуктів.

аюрведическое питаниеПроходячи лікувальний або профілактичний курс в нашому Центрі, ви зможете повністю покластися в дотриманні правильного раціону на наших кухарів. Дієта буде враховувати не тільки загальні рекомендації харчування за аюрведою, а й особливості вашого організму, особисті смакові вподобання і потреби. Щоб в подальшому закріпити отриманий результат і продовжити покращувати своє здоров’я, вам слід самим приділяти увагу своєму харчуванню. Центр здоров’я панчакарми “Амріта” і його фахівці зможуть довести вам, що здоровий спосіб життя – це не нудно, а приємно, весело і смачно.